Jak zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi sytuacjami na wycieczce?

Wyjeżdżając na wakacje z rodziną, warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Jest ono ochroną na czas naszej podróży – niezależnie, czy planujemy spędzić urlop w kraju, czy też za granicą. Dlaczego warto posiadać taką polisę i ile za nią zapłacimy?

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie na wycieczce?

Ubezpieczenie na czas wakacyjnej wycieczki stanowi ochronę przed nieprzewidzianymi wypadkami, które mogą przytrafić się nam w czasie wyjazdu. Wykupując taką polisę o odpowiednim zakresie, nie będziemy musieli samodzielnie opłacać kosztów leczenia za granicą i powrotu do kraju czy też późniejszej rehabilitacji. Dodatkowo ubezpieczyciel wypłaci nam rekompensatę za utracony bagaż czy opóźniony lot.

Taką polisę warto posiada również w czasie podróży po kraju. Choć osoby ubezpieczone przez pracodawcę mają zagwarantowane leczenie w publicznych placówkach, dodatkowa prywatna ochrona zapewni rekompensatę w przypadku nieszczęśliwego wypadku, pokryje koszty leczenia i rehabilitacji w prywatnych centrach medycznych, a także zabezpieczy nasz bagaż i sprzęt sportowy. Co dokładnie obejmuje ubezpieczenie wycieczki?

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne jest zazwyczaj oferowane w kilku różnych wariantach, różniących się ceną i ich zakresem. Zależnie od wybranej opcji, może ono obejmować koszty:

  • leczenia niezbędnego w związku z nagłym zdarzeniem na wyjeździe,
  • szkód, jakie zostały przez nas wyrządzone innym,
  • skradzionego lub uszkodzonego bagażu,
  • rehabilitacji po wypadku na wycieczce.

Dodatkowo można rozszerzyć je także o dodatkowe rozwiązania. Będzie to między innymi odszkodowanie za następstwa nieszczęśliwych wypadków – w tym śmierć osoby podróżującej, a także ubezpieczenie w związku z chorobami przewlekłymi, aktami terroryzmu, niespodziewanym wybuchem wojny czy uszkodzeniami powstałymi na skutek uprawiania sportów podwyższonego ryzyka oraz ekstremalnych.

Ile kosztuje ubezpieczenie rodziny na czas wakacyjnego wyjazdu?

Planując wycieczkę zagraniczną i zakup stosownego ubezpieczenia na taki wyjazd, dzienny koszt polisy dla jednej osoby może zaczynać się od kwoty 2,50 zł. W przypadku podróży krajowych, cena polisy może wynosić już od 1 zł za osobę na dzień. Ostateczna kwota za ubezpieczenie dla rodziny na wycieczce w kraju lub za granicą zależy od liczby osób objętych ochroną oraz jej zakresu, długości pobytu, kraju wyjazdu czy charakteru podróży. Na rynku ubezpieczeniowym dostępnych jest wiele atrakcyjnych ofert różnych firm, spośród których każda rodzina bez trudu wybierze odpowiednią propozycję dla siebie.

Polub nasz artykuł

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkdin
Share on pinterest
Pinterest