Co musisz wiedzieć, zanim ubezpieczysz swoją firmę?

Rozpoczynając działalność gospodarczą, upewnij się, że chronisz swoje nowe przedsięwzięcie oraz czas i pieniądze, które w nie zainwestowałeś. Poprzez zwykłe utworzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, pomagasz chronić swój osobisty majątek przed długami i zobowiązaniami biznesowymi. Zakup odpowiedniego rodzaju ubezpieczenia biznesowego jest kolejną kluczową warstwą ochrony.

Od czego zacząć?

Głównym wyzwaniem jest określenie najlepszego dla Ciebie rozwiązania. Przygotowanie do ubezpieczenia powinno być poczynione na wczesnym etapie tworzenia biznesplanu. Ogólnie rzecz biorąc, ubezpieczenie opiera się na asekuracji w ekspozycji na ryzyko i zagrożenia rodzaju prowadzonej działalności. Większe firmy mają zazwyczaj kompetentnego pracownika, który ocenia ewentualne komplikacje i analizuje wszystkie zmienne. Jako właściciel małej firmy, ta rola będzie prawdopodobnie musiała być wypełniona przez Ciebie.

Jaką polisę wybrać?

Istnieją różne rodzaje ubezpieczeń biznesowych, które zapewniają odmienne rodzaje ochrony. Ubezpieczenia obejmują szkody dotyczące lokalizacji firmy (biuro, fabryka, itp.), pojazdów oraz sprzętu i zapasów. Istnieją polisy chroniące przed stratami wynikającymi z przestępstw, takich jak kradzieże lub nawet oszustwa pracownicze. Można nawet ubezpieczyć swoją działalność na wypadek przedłużających się urlopów z powodu choroby.

le kosztuje ubezpieczenie biznesowe?

Cena, jaką zapłacisz za polisę, będzie zależała od wielu czynników, między innymi:

  • Charakter Twojej firmy – niektóre przedsiębiorstwa są narażone na większe ryzyko wystąpienia szkód, zwłaszcza te, które pracują z ciężkimi maszynami lub w niebezpiecznych warunkach. 
  • Rozmiar twojego biznesu – firmy zatrudniające większą liczbę pracowników będą potrzebowały większej ilości ubezpieczeń od odpowiedzialności cywilnej pracodawców i innych polis. Firmy o dużej rotacji pracowników mogą wymagać wyższego poziomu ochrony ubezpieczeniowej w przypadku przerwania działalności. 
  • Twój lokal biznesowy: – wielkość Twojego lokalu ma również wpływ na koszt ubezpieczenia, ponieważ większe budynki zazwyczaj związane z wyższymi kosztami. Ubezpieczyciele mogą postrzegać niektóre lokalizacje jako obszary o podwyższonym ryzyku działalności przestępczej lub katastrof naturalnych. 
  • Twoja historia roszczeń – jak w przypadku wszystkich rodzajów ubezpieczeń, historia zgłaszanych roszczeń może prowadzić do tego, że ubezpieczyciele będą przekonani, iż istnieje większe prawdopodobieństwo ponownego zgłoszenia roszczenia w przyszłości.

Polub nasz artykuł

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkdin
Share on pinterest
Pinterest